Śląskie i Opolskie. Przewodnik

16,00 zł
Sztuk
 
 
opr. zbior.
Rok wydania:
-
 
Liczba stron:
254
 
Wydawnictwo:
DEMART
 
Wymiary:
170 X 240 mm
 
Stan produktu:
UŻYWANY - stan książki bardzo dobry
 
Oprawa:
Miękka
 
„POLSKA NIEZWYKŁA” to seria, w której proponujemy odwiedzanie nie tylko miejsc powszechnie znanych, ale też zapomnianych czy związanych z regionalnymi zwyczajami. Staramy się odkrywać lokalne uroki i klimaty, ale nie zapominamy też o podaniu wielu praktycznych informacji.
 
Przewodnik „WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIE I OPOLSKIE” podzieliliśmy na trzy główne działy:
 
W pierwszym, zatytułowanym REGIONY, zachęcamy Państwa do poznania niezwykłych zakątków województw śląskiego i opolskiego. Przedstawiamy tereny o niezwykle bogatej historii tworzonej m.in. przez Piastów Śląskich, Czechów, Austriaków, Prusaków, a po II wojnie światowej – Polaków. Poruszamy tematy związane z górnictwem i przemysłem. Wiele miejsca poświęcamy współczesnym wydarzeniom, opisujemy folklor, familiarny styl życia i poczucie odrębności, które przetrwało w licznych wsiach na Opolszczyźnie i na Górnym Śląsku. Proponujemy Państwu wędrówki po wyżynnych zakątkach Polski z fantazyjnymi ostańcami wapiennymi i jaskiniami oraz białe szaleństwo w Beskidzie Śląskim i Żywieckim.
 
Dział – INFORMATOR – zawiera wykaz miejsc noclegowych, najciekawszych imprez cyklicznych oraz wiele przydatnych adresów. Podpowiadamy w nim także gdzie można zjeść lub kupić regionalne specjały. Omawiamy wybrane szlaki turystyczne. Na terenie województw znajduje się jedenaście parków krajobrazowych, w tym 3 transgraniczne.
 
Dział – MAPY – umożliwia planowanie atrakcyjnych wycieczek po Beskidzie Śląskim i Beskidzie Żywieckim oraz miastach i miasteczkach tego niezwykle atrakcyjnego regionu. Zawiera 34 plany miast oraz mapę turystyczną Beskidu Śląskiego i Żywieckiego w skali 1:75 000.
 
Nasza publikacja to połączenie praktycznego przewodnika z atlasem i informatorem. Sprawdza się w samochodzie, a także w czasie eskapad pieszych czy rowerowych.
 
Atlas zawiera:
 
•    mapę samochodową woj. śląskiego i woj. opolskiego w skali 1:300 000
 
•    34 plany miast
 
•    309 opisów miejsc niezwykłych
 
•    174 opisy ciekawych imprez
 
•    2174 adresy w bazie noclegowej
 
•    wiele innych przydatnych adresów
 
•    potrawy kuchni regionalnej
 
•    atrakcje turystyczne województwa
Więcej tego autora
Więcej w kategorii
7 dni na Orawie Polskiej
7 dni w Bukowinie Tatrzańskiej
7 dni w Górach Grybowskich
 
 
OSTATNIO OGLĄDANE
Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cie o nowościach, promocjach
 
Kontakt
krokdalej.pl
Oboźna 31
30-010 Kraków
Godziny otwarcia:
poniedziałek-czwartek
8.00-16.00
ksiazkigor@gmail.com
533 499 988
Śledź nas
facebook instagram
Sklep autoryzowany, zarządzany przez:
 
Płatności obsługuje:
Tutaj zapłacisz przez:
lub wiele innych