Rocznik Podhalański Wydawnictwa Muzeum Tatrzańskiego pt. Wokół Witkiewiczów W setną rocznicę śmierci ojca i sto trzydziestą urodzin syna Tom XI

80,00 zł
Sztuk
 
 
opr. zbior.
Rok wydania:
Zakopane 2016
 
Liczba stron:
688
 
Wydawnictwo:
Wydawnictwa Muzeum Tatrzańskiego
 
Wymiary:
165 x 235 mm
 
Stan produktu:
NOWY
 
Oprawa:
Miękka
 
Jest to zbiór artykułów pokonferencyjnych zebranych po Międzynarodowej Konferencji Witkiewiczowskiej – Wokół Witkiewiczów, która miała miejsce w październiku 2015 roku. To kolejny tom pierwszego czasopisma naukowego wydawanego na Podhalu. Liczący ponad sześćset stron periodyk wzbogacony jest kolorowymi i czarno-białymi ilustracjami.
 
Publikacja jest w całości poświęcona Witkiewiczom – Stanisławowi Witkiewiczowi i Stanisławowi Ignacemu Witkiewiczowi. Tematyka artykułów dotyczy biografii oraz wszechstronnej twórczości obu artystów, począwszy od dzieł artystycznych, poprzez publikacje literackie, a na filozoficznych skończywszy.
 
Edycja „Rocznika Podhalańskiego” pod redakcją naukową Zbigniewa Moździerza, recenzowana przez profesorów Janusz Deglera i Jacka Kolbuszewskiego, ma objętość 688 stron opatrzonych czarno-białymi zdjęciami i 32 stron kolorowymi. Mecenasem publikacji jest Urząd Miasta Zakopane i spółka Polskie Koleje Linowe S.A. Współwydawcą pozycji jest Towarzystwo Muzeum Tatrzańskiego.
 
„Rocznik Podhalański” był pierwszym naukowym czasopismem wydawanym na Podhalu, którego pomysłodawcą (w roku 1913) i redaktorem pierwszego tomu był Bronisław Piłsudski. Ponieważ w 2016 roku obchodziliśmy 150. Rocznicę urodzin Piłsudskiego, tom XI „Rocznika Podhalańskiego” jest wyrazem wdzięczności temu zasłużonemu twórcy Sekcji Ludoznawczej Towarzystwa Tatrzańskiego i etnografowi, który pracował na rzecz Muzeum Tatrzańskiego.

Źródło: http://muzeumtatrzanskie.pl
Więcej tego autora
Więcej w kategorii
#Yeti40
15 - Antologia opowiadań
555 zagadek o Górach Stołowych
 
 
OSTATNIO OGLĄDANE
Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cie o nowościach, promocjach
 
Kontakt
krokdalej.pl
Oboźna 31
30-010 Kraków
Godziny otwarcia:
poniedziałek-czwartek
8.00-16.00
ksiazkigor@gmail.com
533 499 988
Śledź nas
facebook instagram
Sklep autoryzowany, zarządzany przez:
 
Płatności obsługuje:
Tutaj zapłacisz przez:
lub wiele innych