Dolina Bolechowicka, Dolina Kluczwody - przewodnik wspinaczkowy

23,00 zł
Niedostępny
 
opr. zbior.
Rok wydania:
Kraków 2003
 
Liczba stron:
104
 
Wydawnictwo:
"GÓRY", WSPINANIE.PL
 
Wymiary:
121 x 167 mm
 
Stan produktu:
UŻYWANY - przewodnik w idealnym stanie
 
Oprawa:
Miękka
 
Oddajemy w Wasze ręce nowy przewodnik wspinaczkowy po Dolinach Bolechowickiej i Kluczwody. Po raz ostatni całościowo opisano ten rejon w publikacji z 1985 roku – czyli w klasycznym już przewodniku autorstwa Krzysztofa Barana i Tomasza Opozdy “Skałki Podkrakowskie, tom 2”. Tak jak w przypadku Kobylan, przewodnik podsumowywał dokonania pierwszych eksploratorów, aż po pokolenie Kaskaderów. Jednak era sportowa we wspinaczce skałkowej właśnie się zaczynała i siłą rzeczy została ona jedynie zasygnalizowana w tym wydawnictwie.
 
W innej sytuacji znaleźli się Piotr Drobot i Darek Król – twórcy jednego z tomów serii przewodników pt. “Wspinaczkowy Przewodnik Brytana – Dolina Bolechowicka”. Wydając w 1996 roku przewodnik opisywali, w zasadzie, całkowicie wyeksplorowaną dolinę, a od tamtej pory na palcach jednej ręki można policzyć nowopowstałe w Bolechowicach drogi.
 
Z kolei Dolina Kluczwody, z wyjątkiem Jaskini Mamutowej, często opisywanej we wspinaczkowych periodykach, nie doczekała się nowoczesnego opracowania. Nie da się ukryć, że pozostałe skały w dolinie, mimo że ciekawe i nie zatłoczone, powoli zaczęły zarastać i popadać w zapomnienie, stając się areną, na której boje toczą jedynie zapaleńcy spod znaku DDS (od określenia “Droga Dla Smakoszy”).
 
Realizując nowy przewodnik, bazujący zarówno w warstwie ilustracyjnej i faktograficznej na dziele K. Barana i T. Opozdy, postanowiliśmy przypomnieć wiele interesujących skał. Mamy nadzieję, że dzięki temu powstaną nowe drogi, a na już istniejących odnowiona zostanie asekuracja. Oczywiście nic nie odbierze palmy pierwszeństwa świątyni CZYSTEGO SZEŚĆ PIĘĆ czyli Jaskini Mamutowej.

Źródło: wstęp książki
Więcej tego autora
Więcej w kategorii
7 dni na Orawie Polskiej
7 dni w Bukowinie Tatrzańskiej
7 dni w Górach Grybowskich
 
 
OSTATNIO OGLĄDANE
Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cie o nowościach, promocjach
 
Kontakt
krokdalej.pl
Oboźna 31
30-010 Kraków
Godziny otwarcia:
poniedziałek-czwartek
8.00-16.00
ksiazkigor@gmail.com
533 499 988
Śledź nas
facebook instagram
Sklep autoryzowany, zarządzany przez:
 
Płatności obsługuje:
Tutaj zapłacisz przez:
lub wiele innych