Przyrodnicza ścieżka dydaktyczna na terenie gminy Ujsoły. Ścieżki przyrodnicze po Żywieckim Parku Krajobrazowym

12,00 zł
Sztuk
 
 
Stefan Michalik Adam Łajczak Antoni Urbaniec
Rok wydania:
1991
 
Liczba stron:
63
 
Wydawnictwo:
Zarząd Żywieckiego Parku Krajobrazowego
 
Wymiary:
116x164 mmm
 
Stan produktu:
UŻYWANY: Dobry, przybrudzona okładka
 
Oprawa:
Miękka
 
Żywiecki Park Krajobrazowy został utworzony mocą Uchwały Wojewódzkiej Rady Narodowej w Bielsku-Białej z dnia 13 marca 1986 roku. Powierzchnia Parku, obejmujące go przeważającą część Beskidu Żywieckiego, wynosi 35870 ha a wraz ze strefą ochronną 57660 ha. Dominującym elementem krajobrazu w Żywieckim Parku Krajobrazowym są niskie i średnie góry pokryte w ponad 80% lasami, z licznymi halami, strumieniami niosącymi czystą jeszcze wodę. To obszar z bogatą historią i tradycją, z żywym do dzisiaj folklorem. Wielką atrakcją tego terenu są wspaniale panoramy roztaczające się ze szczytów na wielkie połacie Zachodnich Karpat. To jednocześnie obszar z bogatą i ciągle rozwijającą się infrastrukturą turystyczną i sportową, to obszar o dużym natężeniu ruchu turystycznego.
 
Parki krajobrazowe są tworzone w Polsce w celu zachowa- nia i ochrony wartości przyrodniczych i krajobrazowych dla zapewnienia harmonii rozwoju sieci osadniczej z warunkami środowiska przyrodniczego i krajobrazu. dla potrzeb naukowo-dydaktycznych a także dla rozwoju racjonalnie pojętej turystyki, sportu i rekreacji. Celem utworzenia Żywieckiego Parku Krajobrazowego jest ochrona wszystkich cennych wartości przyrodniczych, krajobrazowych i kulturowych Beskidu Żywieckiego a także racjonalne ukierunkowanie dalszego rozwoju infrastruktury na tym obszarze.
 
W Żywieckim Parku Krajobrazowym zostały dotąd opracowane i wytyczone w terenie dwie ścieżki dydaktyczne, mające na celu zapoznanie turystów a zwłaszcza młodzieży z wartościami przyrodniczymi, kulturowymi i his- torycznymi tej przepięknej części naszych gór. Role popularyzatorów tych ścieżek spełniają opublikowane przewodniki, które jednocześnie uprzystępniają ogólną wiedzą o ży wieckim Parku Krajobrazowym.
 
 
OSTATNIO OGLĄDANE
Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cie o nowościach, promocjach
 
Kontakt
krokdalej.pl
Oboźna 31
30-010 Kraków
Godziny otwarcia:
poniedziałek-czwartek
8.00-16.00
ksiazkigor@gmail.com
533 499 988
Śledź nas
facebook instagram
Sklep autoryzowany, zarządzany przez:
 
Płatności obsługuje:
Tutaj zapłacisz przez:
lub wiele innych