Ścieżki przyrodnicze po Żywieckim Parku Krajobrazowym. Przyrodnicza ścieżka dydaktyczna na trasie: Korbielów-Kamienna - Pilsko - Sopotnia Wielka

12,00 zł
Sztuk
 
 
Stefan Michalik Adam Łajczak Tadeusz Galarowski
Rok wydania:
1991
 
Liczba stron:
64
 
Wydawnictwo:
Zarząd Żywieckiego Parku Krajobrazowego
 
Wymiary:
116x164 mmm
 
Stan produktu:
UŻYWANY: dobry, okładka przybrudzona
 
Oprawa:
Miękka
 
Ścieżka dydaktyczna została wytyczona we wschodniej części Żywieckiego Parku Krajobrazowego i prowadzi z miej scowości Korbielów-Kamienna najkrótszą trasą na drugi pod względem wysokości szczyt w polskich Beskidach-Pilsko (1557), skąd schodzi do miejscowości Sopotnia Wielka (ryc. 1 na str. 4). Na całej trasie ścieżka przyrodnicza prowadzi wzdłuż szlaków turystycznych.
 
Górskie parki krajobrazowe to objęte ochroną obszary o dużej zmienności krajobrazowej z elementami lub frag- mentami krajobrazów naturalnych i kulturowych. Zywiecki Park Krajobrazowy został utworzony 13 marca 1986 roku i obejmuje powierzchnię 35870 ha oraz strefę ochronną o powierzchni 21 790 ha. Dominującym elementem krajob- razu w Żywieckim Parku Krajobrazowym jest bogate i uroz- maicone ukształtowanie powierzchni porośniętej w ponad 80% lasami.
 
Parki krajobrazowe są tworzone w Polsce celem za- chowania i ochrony szczególnych wartości przyrodniczych, fizjograficznych i krajobrazowych, zarówno dla zapewnienia niezbędnej harmonii rozwoju sieci osadniczej z warunkami środowiska przyrodniczego i krajobrazu, jak i dla potrzeb naukowo-dydaktycznych oraz dla rozwoju racjonalnie poję- tej turystyki, sportu i rekreacji.
 
 
 
OSTATNIO OGLĄDANE
Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cie o nowościach, promocjach
 
Kontakt
krokdalej.pl
Oboźna 31
30-010 Kraków
Godziny otwarcia:
poniedziałek-czwartek
8.00-16.00
ksiazkigor@gmail.com
533 499 988
Śledź nas
facebook instagram
Sklep autoryzowany, zarządzany przez:
 
Płatności obsługuje:
Tutaj zapłacisz przez:
lub wiele innych