Wielki Szlak Himalajski. Indie, Pakistan, Bhutan

49,00 zł
Sztuk
 
 
Bartosz Malinowski
Rok wydania:
2021
 
Liczba stron:
320
 
Wydawnictwo:
Bezdroża
 
Wymiary:
150x210
 
Stan produktu:
NOWY
 
Oprawa:
miękka
 
Wiedza potoczna jest sumą uproszczeń. Mówimy: Himalaje, myślimy: Nepal. Tak zapewne odpowie dziewięć na dziesięć osób pytanych o położenie najwyższych gór świata. Z jednej strony trudno się dziwić: spośród czternastu ziemskich ośmiotysięczników w Nepalu jest ich aż osiem. Jednak Himalaje to potężny górski łańcuch o długości ponad dwóch i pół tysiąca kilometrów, z czego na terytorium Nepalu przypada mniej więcej jedna trzecia. Czy można zatem mówić o przejściu Himalajów bez zawitania do Indii, Pakistanu i Bhutanu?
Prawdą jest, że nazwa Wielki Szlak Himalajski według pierwotnych założeń odnosi się do "długodystansowego szlaku trekkingowego obejmującego łącznie około 1700 kilometrów od wschodniego do zachodniego krańca Nepalu". Tyle mówi o nim Wikipedia. I tę właśnie trasę w 2015 roku przeszli Joanna Lipowczan i Bartosz Malinowski. Dokonali tego jako pierwsi Polacy, a swoje doświadczenia opisali w książce Wielki Szlak Himalajski. 120 dni pieszej wędrówki przez Nepal. Mogliby spokojnie cieszyć się sukcesem, odbyli wszak jedną z najtrudniejszych marszrut świata. A jednak coś kazało obojgu wrócić w Himalaje i ponownie przeżywać trudy pieszej wędrówki. Tym razem w górach Indii, Pakistanu i Bhutanu. Ich relację z przejścia tej części szlaku znajdziesz w książce.
W trakcie czterech wypraw - nepalskiej, indyjskiej, pakistańskiej i bhutańskiej - zdobywcy Wielkiego Szlaku Himalajskiego przeszli w sumie 3600 kilometrów i pokonali około 100 wysokich przełęczy w 284 dni.
 
O autorze: 
Bartosz Malinowski — człowiek gór. Organizuje trekkingi i wyprawy w Himalaje Nepalu, Indii, Pakistanu i Bhutanu. Lider, organizator i przewodnik górski. Zorganizował i poprowadził ponad osiemdziesiąt wypraw w Azji i Ameryce Południowej. W 2007 roku pokonał pieszo dwa i pół tysiąca kilometrów, podążając Łukiem Karpat z południowej Rumunii do słowackiej Bratysławy. W 2010 roku współorganizował wyprawę śladami wielkiej ucieczki z sowieckiego łagru Witolda Glińskiego „Long Walk Plus Expedition” z Jakucka do Kalkuty w Indiach. Przez sześć miesięcy przemierzył osiem tysięcy kilometrów przez Jakucję, Syberię, Mongolię, Chiny, Tybet, Nepal i Himalaje, nadając stałe relacje dla Programu Trzeciego Polskiego Radia. Obserwuje i śledzi zmiany zachodzące w życiu nomadów w Mongolii oraz Afganistanie i Pakistanie. W 2013 roku przeszedł Chadar — lodową drogę po zamarzniętej rzece Zanskar w Himalajach indyjskich.
Pomysłodawca i koordynator programu „Wielki Szlak Himalajski 2015 – 2019”, w ramach którego wspólnie z Joanną Lipowczan przemierzył ponad cztery tysiące kilometrów, trawersując Himalaje Nepalu, Indii, Kaszmiru, Pakistanu i Bhutanu. Współautor książki Wielki Szlak Himalajski. 120 dni pieszej wędrówki przez Nepal. Na co dzień pracuje w Chilloutdoor, organizując liczne szkolenia górskie, kursy, warsztaty i eventy, lub pokazuje zdjęcia i opowiada o Himalajach.
 
 
 
OSTATNIO OGLĄDANE
Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cie o nowościach, promocjach
 
Kontakt
krokdalej.pl
Oboźna 31
30-010 Kraków
Godziny otwarcia:
poniedziałek-piątek
8.00-16.00
ksiazkigor@gmail.com
533 499 988
Informacje
Śledź nas
facebook instagram
Sklep autoryzowany, zarządzany przez:
 
Płatności obsługuje:
Tutaj zapłacisz przez:
lub wiele innych