Trawers

39,90 zł
Sztuk
 
 
Adam Gomola
Rok wydania:
2021
 
Liczba stron:
160
 
Wydawnictwo:
Stapis
 
Wymiary:
161×236 mm
 
Stan produktu:
NOWY
 
Oprawa:
miękka ze skrzydełkami
 
Pierwsze skiturowe narty wiele lat temu przywiózł mi kolega - szwajcarskie, z demobilu. Białe, proste, z dziwnymi wiązaniami, z których trzeba się było wypinać, żeby zmienić pozycję buta, i z fokami bez kleju mocowanymi do nart bocznymi uchwytami. Pasowały do nich zwykłe buty zjazdowe. I tak zaczęła się moja przygoda narciarskiej wolności. Potem były już dedykowane narty z szynowymi wiązaniami, a ostatecznie pinowe wiązania do lekkich, carvingowych desek i wygodnych butów. Pozwoliły na wiele wspaniałych wyryp, z których najpiękniejszą było przejście Gór Hryniawskich i Czywczyńskich, w tym wędrówka z nurtem Czarnego Czeremosza. Moje wycieczki to jednak pikuś wobec tych, które zostały opisane w tej książce. Tym bardziej się cieszę, że to mnie przypadł zaszczyt jej wydania. 
Panie i Panowie, proszę zasiąść wygodnie w fotelach, o swoich przygodach opowiada Adam Gomola.
Adam Pisarek, wydawca (opis z tyłu książki) 
 
To książka-przewodnik dla tych, którzy chcą ciekawiej korzystać z nart. Inspirująca opowieść o zmaganiu się nie tylko z górami, ale również z własnymi słabościami. Pasjonująca opowieść o pokonywaniu trudnych szlaków w Tatrach i Alpach, będąc raz na wozie, raz pod wozem, ale za każdym razem interesująco. Wszystkie opisane przez Autora wyzwania naznaczone są wielką radością z uprawiania skialpinizmu, ale przede wszystkim wielką pokorą dla Gór. Historie z Trawersu „zarażają”. (Krzysztof Wielicki)
 
 
Znam Adama od dawna. Jest jednym z najbardziej doświadczonych specjalistów od narciarstwa wysokogórskiego w Polsce. Zanim wziąłem tę książkę do ręki, znałem go jako utytułowanego zawodnika w skialpinizmie. Teraz wiem, że to także spec od długich i wymagających wypraw narciarskich. I właśnie o tym jest ta opowieść. To szczegółowa, pełna emocji relacja z wypraw w Tatry i Alpy. Znajdziemy w niej zarówno rys historyczny, inspiracje autora, jak i opis przygotowań oraz szczegółowy przebieg, mówiąc językiem zakopiańczyków, „wyrypy”. Z tą sprawnie napisaną książką w ręku jestem gotów na wyprawę. Żartowałem… A na poważnie, polecam ją wszystkim, którzy już zamienili zjazdówki na narty turowe, ale przede wszystkim tym, którzy chcą wyjść poza strefę komfortu i przeżyć prawdziwą narciarską przygodę. Adamie, czekam na ciąg dalszy… (Piotr Pustelnik)

 

 
 
OSTATNIO OGLĄDANE
Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cie o nowościach, promocjach
 
Kontakt
krokdalej.pl
Oboźna 31
30-010 Kraków
Godziny otwarcia:
poniedziałek-piątek
8.00-16.00
ksiazkigor@gmail.com
533 499 988
Informacje
Śledź nas
facebook instagram
Sklep autoryzowany, zarządzany przez:
 
Płatności obsługuje:
Tutaj zapłacisz przez:
lub wiele innych