Sztuka zimowej wędrówki

36,00 zł
Sztuk
 
 
Mike Clelland Allen O'Bannon
Rok wydania:
2010
 
Liczba stron:
128
 
Wydawnictwo:
Sklep podróżnika
 
Wymiary:
152 x 228 mm
 
Stan produktu:
NOWY
 
 Ciekawy język i żartobliwe rysunki autorskiego duetu komponują się na pierwszorzędny poradnik zimowych przechadzek. Obrana konwencja luźnych porad powoduje, że każdy może z nich wybierać w dowolnej sekwencji, według wymagania, osobistego poziomu i tempa nauki. Jest to też zaproszenie do jazdy poza przygotowywanymi drogami, gdzie można zostawić piękny ślad na niewinnym śniegu.
Dwóch inteligentnych pisarzy, a równocześnie zimowych wygów, wprowadza w świat zimy z dala od cywilizacji. Rozległa porcja praktycznej wiedzy dla wszystkich zimowych podróżników, od zwięzłego kursu lawinowego, przez dobór sprzętu narciarskiego do wycieczek po budowę schronów śnieżnych i przygotowanie papieru toaletowego ze śniegu. Liczne szkice są integralną częścią przewodnika i znakomicie obrazują przedstawiane zagadnienia.
 
Allen O’Bannon dorastał w Portland, w stanie Oregon. Narciarstwa i zimowych biwaków zakosztował w pobliskich Górach Kaskadowych (Oregon) a niedługo potem, pod koniec lat 80., przeniósł się na górzyste tereny Wyoming i Idaho, gdzie jego zainteresowanie przerodziło się w życiową pasję. Allen od 1987 roku pracuje w szkole NOLS (National Outdoor Leadership School); spędził cztery sezony, pracując dla Programu Antarktycznego Stanów Zjednoczonych (United States Antarctic Program). Zdecydowanie woli zimno od ciepła i traci humor, gdy słyszy o globalnym ociepleniu.
 
 Mike Clelland nigdy nie chodził do szkoły plastycznej, za to uczył się rysunku, pilnie studiując czasopismo Mad. Wychowywał się na płaskich równinach Michigan, potem spędził 10 lat w Nowym Jorku jako yuppie! W 1987 roku pomyślał, że mógłby się dobrze bawić zimą w Wyoming jako narciarski włóczęga. To był moment przełomowy. Po okresie spędzonym w Górach Skalistych nie wyobrażał sobie powrotu do dawnego życia w wielkim mieście. Obecnie mieszka w górskiej chacie w Idaho, gdzie dzieli swój czas pomiędzy pracę ilustratora i instruktora szkoły NOLS.
 
 
OSTATNIO OGLĄDANE
Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cie o nowościach, promocjach
 
Kontakt
krokdalej.pl
Oboźna 31
30-010 Kraków
Godziny otwarcia:
poniedziałek-piątek
8.00-16.00
ksiazkigor@gmail.com
533 499 988
Informacje
Śledź nas
facebook instagram
Sklep autoryzowany, zarządzany przez:
 
Płatności obsługuje:
Tutaj zapłacisz przez:
lub wiele innych