Każdemu według marzeń

18,00 zł
Niedostępny
 
Andrzej Wilczkowski
Rok wydania:
1994
 
Liczba stron:
287
 
Wydawnictwo:
Prószyński i S-ka
 
Wymiary:
125 x 200 mm
 
Stan produktu:
UŻYWANY - niewielkie wgniecenia i zagięcia okładki, ryski i przybrudzenia, kawałki taśmy na pierwszej i ostatniej stronie, środek w bardzo dobrym stanie
 
Oprawa:
Miękka
 
Wyprawa grupy alpinistów w góry Etiopii miała przynieść spełnienie marzeń o wielkiej przygodzie, egzotyce, przecieraniu nowych szlaków. Jednym z celów było zbadanie tajemnic niedostępnych amb. Urzeczywistnieniu się tych marzeń, radościom i zwycięstwom towarzyszyły jednak rozczarowania, słabości, kompromisy… Doszło też do tragedii. Relacja znakomicie oddaje atmosferę wyprawy, której uczestnicy z niezmordowanym uporem pokonywali przeszkody, jakie piętrzyła przed nimi Afryka.

Rozdział XV

Zbudził mnie pierwszy samochód ciągnący pod górę na wysokich obrotach. Dniało. W szarości poranka widniały zręby skarpy Nilowego przełomu.

Wczoraj pożegnaliśmy się z przyjaciółki z Addis Abeby po tamtej stronie wielkiego jaru. Ściskałem dłonie, ktoś coś mówił, wszyscy  życzyli szczęśliwej drogi. Potem wsiedli do samochodu i odjechali z powrotem do swoich domów na wysokości dwóch tysięcy siedmiuset metrów – reprezentować , handlować, budować, zarządzać. Takie były ich funkcje tutaj, osiem tysięcy kilometrów od ojczyzny.


Źródło: fragment książki

 
 
OSTATNIO OGLĄDANE
Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cie o nowościach, promocjach
 
Kontakt
krokdalej.pl
Oboźna 31
30-010 Kraków
Godziny otwarcia:
poniedziałek-czwartek
8.00-16.00
ksiazkigor@gmail.com
533 499 988
Śledź nas
facebook instagram
Sklep autoryzowany, zarządzany przez:
 
Płatności obsługuje:
Tutaj zapłacisz przez:
lub wiele innych