DOLOMITY NA FERRATACH - przewodnik tom I

159,00 zł
Sztuk
 
 
Katarzyna i Lech Dutkiewicz
Rok wydania:
2020
 
Liczba stron:
534
 
Wydawnictwo:
KLD
 
Wymiary:
195 x 240 mm
 
Stan produktu:
NOWY
 
Oprawa:
Twarda
 
Książka w twardej okładce, 48 ferrat w  7 obszarach Dolomitów, 300 zdjęć, mapki 7 regionów, topo ferrat, najważniejsze informacje związane z każdą trasą i jej trudnościami, wskazówki, odniesienia historyczne i anegdoty. Łącznie 536 stron.

Tom 1 obejmuje:
Gruppo del Sella e del Sassolungo, Gruppo delle Tofane, Gruppo del Cristallo e Pomagagnon, Gruppo del Sorrapiss, Gruppo di Fanes, Passo Falzarego, Puez-Odle.
 
Ferrata lub via ferrata (droga żelazna) to ubezpieczona trasa górska, czasem prowadząca po pionowych ścianach, zapewniająca emocje nie mniejsze niż klasyczna wspinaczka, a czasem to tylko zabezpieczenie trudniejszego odcinka łatwej, turystycznej ścieżki sentiero attrezzato.
 
 
Dlatego każdy znajdzie tu trasy dla siebie:
 
Ci, którzy chcą ambitnej, wymagającej wspinaczki z kilkusetmetrowymi przepaściami pod stopami będą zachwyceni trasami takimi jak Ferrata Ski Club 18, Ferrata Piazzetta czy Ferrata Tomaselli
Ci, którzy lubią długie, wyczerpujące ale nie tak trudne technicznie trasy wybiorą się na Cristallo po którym prowadzi Sentiero Ivano Dibona i Ferrata Marino Bianchi albo na jedną ze słynnych Tofan: Tofanę di Dentro, na którą prowadzi Ferrata Formenton czy Tofanę di Rozes z Ferratą Lipellą.
trasy takie jak Via ferrata in memoriam Günther Messner czy Sentiero attrezzato Vallon Bianco to propozycja dla tych, którzy chcą wędrować łatwymi ścieżkami i podziwiać zachwycające krajobrazy Dolomitów.
Dolomity to niezwykłe ogromne masywy skalne wyrastające spod naszych stóp i sięgające nieba. To skała o nieprawdopodobnie bogatej rzeźbie ukształtowana zjawiskami krasowymi, na które jest bardzo podatna. To góry o fantastycznych kolorach – od bladoszarych po odcienie żółci, czerwieni, brązu, zieleni. To rozległe, ukwiecone hale, głębokie doliny, krystaliczne jeziora i szumiące wodospady. Ich piękno i wyjątkowość sprawiły, że w 2009 roku zostały uznane przez UNESCO za światowe dziedzictwo przyrody. Dolomity to takie ikony jak Tre Cime, Cinque Torri, Tre Tofane, Cortina d’Ampezzo czy Madonna di Campiglio.
 
Urokiem tego regionu jest też świetna kuchnia i doskonałe wina w bardzo przystępnych cenach. W przewodniku uchylamy też rąbka tajemnicy tego gdzie i czego spróbować.
 
 
OSTATNIO OGLĄDANE
Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cie o nowościach, promocjach
 
Kontakt
krokdalej.pl
Oboźna 31
30-010 Kraków
Godziny otwarcia:
poniedziałek-czwartek
8.00-16.00
ksiazkigor@gmail.com
533 499 988
Śledź nas
facebook instagram
Sklep autoryzowany, zarządzany przez:
 
Płatności obsługuje:
Tutaj zapłacisz przez:
lub wiele innych