Człowiek w krajobrazie. Szkice z pogranicza socjologii

18,00 zł
Sztuk
 
 
Andrzej Ziemilski
Rok wydania:
1976
 
Liczba stron:
200
 
Wydawnictwo:
sport i Turystyka
 
Wymiary:
145x205 mm
 
Stan produktu:
UŻYWANY: dobry - zagięta okładka, przybrudzony grzbiet
 
Oprawa:
Miękka
 
OD AUTORA
 
Szkice te powstawały w latach 1963-74. W większości były publikowane w czasopismach, sprawozdaniach z konferencji itp. Autor sądzi, że zebranie ich w jednym tomie może być pożyteczne; szereg spraw pozostaje nadal aktualnych.
 
Część szkiców ukazuje złożoność zjawisk społeczno-przestrzennych w obszarach współczesnej rekreacji zwłaszcza w górach i nad wodą. Część stara się kreślić zarówno dyrektywy jak i założenia programowe dla działania. Są tu szkice polemiczne w obronie krajobrazu kulturowego Polski i znajdują się tu próby teoretyzowania na temat wypoczynku współczesnego, obok propozycji rozwiązań konkretnych, takich jak budowa „drugiego Zakopanego” pod Śnieżnikiem.
 
Autor sądzi, że w fazie przyspieszonego wzrostu Polski lat siedemdziesiątych, kiedy wzmożony nacisk urbanizacyjny zderza się z obroną środowiska naturalnego i akcją restytuowania zabytków historii, kiedy intensywność pracy pobudza potężnie rozwój rekreacji masowej, potrzebny będzie duży wysiłek, by za dążeniem do harmonizowania życia społecznego podążała organizacja przestrzeni, w której życie to się rozgrywa.
 
 
 
OSTATNIO OGLĄDANE
Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cie o nowościach, promocjach
 
Kontakt
krokdalej.pl
Oboźna 31
30-010 Kraków
Godziny otwarcia:
poniedziałek-czwartek
8.00-16.00
ksiazkigor@gmail.com
533 499 988
Śledź nas
facebook instagram
Sklep autoryzowany, zarządzany przez:
 
Płatności obsługuje:
Tutaj zapłacisz przez:
lub wiele innych