Beskid Sądecki. Najlepsze wycieczki na rowerze górskim. Przewodnik

30,00 zł
Sztuk
 
 
Andrzej Grabka Roman Hasior Piotr Maślanka
Liczba stron:
128
 
Wydawnictwo:
PPWK
 
Wymiary:
125x175 mm
 
Stan produktu:
UŻYWANY: dobry
 
Oprawa:
Miękka
 
+ 25 kart z trasami

Oddajemy do Waszych rąk kolejną pozycję z serii Najlepsze wycieczki na rowerze górskim. Jej pierwszy tom, Beskidy - część zachodnia, ukazał się w czerwcu 1995 roku jako pierwszy w Polsce tego typu przewodnik. Został on bardzo dobrze przyjęty zarówno przez użytkowników, jak i fachowców. Dowodem jest chociażby wyróżnienie, które uzyskał na IV Ogólnopolskim Przeglądzie Książki Krajoznawczo-Turystycznej Poznań 95.
Niniejszy przewodnik obejmuje obszar leżący na wschód od terenów opisanych w pierwszym tomie. To zazębienie zwiększa możliwości planowania długich, wielodniowych wypraw. Łączna długość bardzo szczegółowo opisanych 13 wycieczek wynosi prawie 540 km. Do tego dochodzi kolejne kilkaset kilometrów tras opisanych jako modyfikacje wersji podstawowych. Umożliwia to zaplanowanie bardzo wielu ciekawych wycieczek rozpoczynających się z niemal każdego zakątka Sądecczyzny. Wbrew tytułowi, tom zawiera również opisy tras wykraczających nieco poza granice Beskidu Sądeckiego. Wyznaczając trasy wycieczek kierowaliśmy się bardziej względami praktycznymi nich podziałem geograficznym. Mamy nadzieję, że geografowie i przewodnicy puryści wybaczą nam.
Schemat opisów jest prawie identyczny jak w pierwszym tomie. Został opracowany w taki sposób, by możliwie najprościej dostarczyć jak największą ilość informacji. Gorąco zachęcamy do przeczytania rozdziału „Jak korzystać z opisów wycieczek", który prezentuje logikę przedstawiania tras i pozwala na efektywniejsze wykorzystanie przewodnika.
Polecamy Waszej uwadze załączone kartoniki ze skróconymi opisami tras. Ktoś, kto nie lubi wozić zbyt wiele, może po przeczytaniu pełnego opisu w książce, zabrać na wycieczkę jedynie kartonik i mapę.
Przewodnik nie zawiera opisów historycznych, etnograficznych itp. Znaleźć je można w dostępnych w księgarniach przewodnikach dla turystów pieszych.
Jeżeli zaczynacie dopiero swoją przygodę z jazdą w górach, zachęcamy do zapoznania się z tomem Beskidy część zachodnia, który oprócz opisów tras zawiera kompendium wiedzy na ten temat. Interesują nas bardzo Wasze opinie na temat naszych przewodników. Czekamy na wszelkie możliwe uwagi. Z pewnością ułatwią nam one w przyszłości coraz lepsze opracowanie kolejnych tomów. Prosimy więc o listy. Przysyłać je można na adres Adventure AW podany na stronie redakcyjnej. Autorzy najciekawszych i najbardziej konstruktywnych listów otrzymają bezpłatnie jeden z kolejnych przewodników.
 
 
OSTATNIO OGLĄDANE
Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cie o nowościach, promocjach
 
Kontakt
krokdalej.pl
Oboźna 31
30-010 Kraków
Godziny otwarcia:
poniedziałek-czwartek
8.00-16.00
ksiazkigor@gmail.com
533 499 988
Śledź nas
facebook instagram
Sklep autoryzowany, zarządzany przez:
 
Płatności obsługuje:
Tutaj zapłacisz przez:
lub wiele innych