Karawana do marzeń

50,00 zł
Sztuk
 
 
Wanda Rutkiewicz
Rok wydania:
1994
 
Liczba stron:
215
 
Wydawnictwo:
AT Publications
 
Wymiary:
145 x 200 mm
 
Stan produktu:
UŻYWANY - lekkie zagięcia grzbietu, przybrudzenia okładki, środek w stanie idealnym
 
Oprawa:
Miękka
 
25 maja 1992 agencja Reutera podała informację, że Wanda Rutkiewicz uczestnicząca w wyprawie na Kangczengdzongę zaginęła w dniu 12 maja. Wtedy właśnie na wysokości 8200-8300 m npm. Wanda rozmawiała po raz ostatni z Carlosem Carsolio, który osiągnął wierzchołek i w czasie zejścia spotkał ją odpoczywającą i szykującą się do biwaku. Nazajutrz chciała wejść na szczyt. 
 
Alpinizm nie jest popularnym sportem, ale w Polsce jest niewielu ludzi, którzy nie znaliby nazwiska Wandy Rutkiewicz. Jej wystąpienia w programach telewizyjnych wyciskały łzy milionom Polaków, gdyż Wanda potrafiła mówić o górach z niesamowitą ekspresją, niezwykle ciepło, tak jakby wspinanie było chodzeniem po ścieżce turystycznej. Ludziom wydawałoby się wręcz niemożliwe, aby tak delikatna i wrażliwa kobieta mogła stawiać czoła najwyższym z himalajskich szczytów. 
 
Będziemy ją pamiętać za miłość do piękna, dla tego co nieznane i niepojęte dla innych, za jej mądrość, upór, siłę i romantyzm; za to, że zawsze była sobą; za to - że ją straciliśmy, ale będziemy podziwiać i podziwialiśmy. Góry ją odzyskały - wróciła tam, gdzie zawsze należała - do swego świata. Teraz może jak światło gwiazd lśni w ogromnej ciszy ponad szczytami, a my mamy tylko to lśnienie na czerni nieba i ono rozświetla pamięć o Wandzie. Więc czy naprawdę ją straciliśmy? 
 
Jeśli nawet jej ciało pozostało w górach, ona zawsze będzie żyła w nas. 

Źródło: okładka
 
 
OSTATNIO OGLĄDANE
Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cie o nowościach, promocjach
 
Kontakt
krokdalej.pl
Oboźna 31
30-010 Kraków
Godziny otwarcia:
poniedziałek-piątek
8.00-16.00
ksiazkigor@gmail.com
533 499 988
Informacje
Śledź nas
facebook instagram
Sklep autoryzowany, zarządzany przez:
 
Płatności obsługuje:
Tutaj zapłacisz przez:
lub wiele innych