Wielki Szlak Himalajski

39,90 zł
Sztuk
 
 
Joanna Lipowczan Bartosz Malinowski
Rok wydania:
2017
 
Liczba stron:
270
 
Wydawnictwo:
Bezdroża
 
Wymiary:
151 x 211 mm
 
Stan produktu:
NOWY
 
Oprawa:
Miękka
 
1700 km, 120 dni, 2 ludzi, 64 kg bagażu, 1 cel.
Bez wsparcia tragarzy, kucharzy i przewodników.

Bartosz miał marzenie — początkowo szalone i zupełnie nierealne — przejście Wielkiego Szlaku Himalajskiego. Temat powracał w domowych rozmowach tak często, że pewnego dnia Bartosz i Joanna postanowili iść razem i przejście szlaku stało się ich wspólnym celem.

Zanim marzenie przeszło w fazę realizacji, były miesiące przygotowań, mnóstwo formalności, żmudne pakowanie, starcie z nepalską biurokracją i trzęsienie ziemi, które zrujnowało wiele regionów Nepalu i postawiło całą wyprawę pod znakiem zapytania. W końcu Joanna i Bartosz wystartowali 6 września 2015 z Taplejung na wschodzie Nepalu i tak rozpoczęła się ta wielka przygoda — mieszanka stresu i radości, tropikalnych upałów w rejonie Kanczendzongi, i wysokogórskich mrozów w rejonie Rolwaling. Odległe osady, zielone doliny oraz suche płaskowyże. Długie tygodnie bez prysznica pod namiotem i wymarzony pączek w kawiarni w Katmandu. Życzliwi i gościnni Nepalczycy oraz dzieciaki rzucające kamieniami.

Były rozmowy, spotkania z ciekawymi gospodarzami hotelików i lokalna kuchnia. Kontuzje, trudne chwile i momenty zwątpienia. Zapierające dech w piersiach widoki, dzika przyroda i w końcu radość z ostatnich kilometrów. Trwająca 120 dni wędrówka zakończyła się 4 stycznia 2016 roku w Simikot na dalekim zachodzie Nepalu. 

Źródło: Bezdroża
 
 
OSTATNIO OGLĄDANE
Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cie o nowościach, promocjach
 
Kontakt
krokdalej.pl
Oboźna 31
30-010 Kraków
Godziny otwarcia:
poniedziałek-piątek
8.00-16.00
ksiazkigor@gmail.com
533 499 988
Informacje
Śledź nas
facebook instagram
Sklep autoryzowany, zarządzany przez:
 
Płatności obsługuje:
Tutaj zapłacisz przez:
lub wiele innych