W walce o szczyty Andów [UNIKAT]

300,00 zł
Sztuk
 
 
Konstanty Narkiewicz-Jodko
Rok wydania:
1935
 
Liczba stron:
239
 
Wydawnictwo:
Główna Księgarnia Wojskowa
 
Wymiary:
225 x 275 mm
 
Stan produktu:
UŻYWANY
 
Oprawa:
kartonowa
 
Oddając niniejszą książkę do użytku szerszej publiczności, a przede wszystkiem starszej młodzieży, chcemy z jednej strony odtworzyć ciekawsze wrażenia i przeżycia naszej wyprawy, z drugiej - streścić jej ważniejsze prace i wyniki. 
Ani rozmiar, ani charakter książki nie pozwalają na wyczerpujące, dokumentalne opracowanie całokształtów wysiłków, trudności i zdobyczy sześciomiesięcznego pobytu poza granicami kraju. Sprawozdania fachowe i wyniki prac naukowych są drukowane w czasopismach specjalnych, krajowych i zagranicznych. "Polska wyprawa wysokogórska w Andy" doszła do skutku wspólnym wysiłkiem czynników państwowych, instytucyj społecznych i osób prywatnych. Tylko zaufanie do młodego alpinizmu polskiego i zgodne współdziałanie mogło przezwyciężyć liczne trudności i urzeczywistnić się w czynie. 
Rozumiejąc doniosłość oparcia się o szersze podstawy państwowe i społeczne, oraz ich decydujący wpływ na rozwój polskiego ruchu odkrywczego, czujemy się w obowiązku wszystkim instytucjom i osobom, które przyszły wyprawie z pomocą, złożyć na tem miejscu gorące, serdeczne podziękowanie. 
Wyprawa

Zapis polskiej wyprawy z 1933-34 w Andy. 
 
 
OSTATNIO OGLĄDANE
Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cie o nowościach, promocjach
 
Kontakt
krokdalej.pl
Oboźna 31
30-010 Kraków
Godziny otwarcia:
poniedziałek-czwartek
8.00-16.00
ksiazkigor@gmail.com
533 499 988
Śledź nas
facebook instagram
Sklep autoryzowany, zarządzany przez:
 
Płatności obsługuje:
Tutaj zapłacisz przez:
lub wiele innych