W skale i lodzie

40,00 zł
Niedostępny
 
Wiktor Ostrowski
Rok wydania:
1937
 
Liczba stron:
234
 
Wydawnictwo:
Państwowe Wydawnictwo Książek Szkolnych we Lwowie
 
Wymiary:
140 x 205 mm
 
Stan produktu:
UŻYWANY - przetarty, porwany grzbiet, przebarwiona i przetarta okładka, pożółkłe kartki wewnątrz książki
 
Oprawa:
Miękka bez obwoluty
 
„Książka moja nie ma charakteru sprawozdawczego. Nie jest zestawieniem wyników sportowo-alpinistycznych, a tym bardziej omówieniem prac grupy naukowej naszej wyprawy. (...)
 
W książce tej daję po prostu garść wspomnień z bogatych przeżyć, jakie mieliśmy w czasie Wyprawy Kaukaskiej. Wiele rzeczy musiałem w ogóle pominąć lub skrócić, wiele potraktować pobieżnie, szkicowo.

Dla ogólnego zorientowania Czytelnika przypomnę, że Wyprawa Kaukaska była już czwartą wyprawą egzotyczną, zorganizowaną przez Klub Wysokogórski Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego. Po Andach Argentyńskich, po polarnym Spitsbergenie i górach Wysokiego Atlasu przyszła kolej i na Kaukaz. (...)
 
Czas trwania wyprawy: lipiec, sierpień i parę dni września 1935 roku.
Ekspedycja Kaukaska była właściwie wyprawą ruchomą. Chcąc poznać możliwie duży odcinek głównego łańcucha, przerzucaliśmy się z miejsca na miejsce, z zachodniej Osetii, spod Kazbeku, aż do Bałkarii, pod Elbrus. Przemierzyliśmy dolinami, przełęczami i grzbietami gór około trzystu kilometrów i poznali… zalednie malutką cząstkę tego przedziwnego i pięknego kraju.
Nasz plan alpinistyczny przewidywał eksplorację mało znanej grupy głównego łańcucha – Adaj-choch, a ściślej mówiąc, jej północne zbocze; otoczenie lodowca Karaugom. Po przejściu do Bałkarii, do lodowca Bezingi, mieliśmy zdobyć kilka okolicznych szczytów, tam bowiem grupują się najwyższe wierzchołki łańcucha kaukaskiego."

Źródło: fragment książki
 
 
OSTATNIO OGLĄDANE
Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cie o nowościach, promocjach
 
Kontakt
krokdalej.pl
Oboźna 31
30-010 Kraków
Godziny otwarcia:
poniedziałek-piątek
8.00-16.00
ksiazkigor@gmail.com
533 499 988
Informacje
Śledź nas
facebook instagram
Sklep autoryzowany, zarządzany przez:
 
Płatności obsługuje:
Tutaj zapłacisz przez:
lub wiele innych