Szlak Transcaucasian. Armenia

55,00 zł
Sztuk
 
 
Dorota Szparaga
Rok wydania:
2024
 
Liczba stron:
223
 
Wydawnictwo:
PRESSforum
 
Wymiary:
165x240 mmm
 
Stan produktu:
Nowy
 
Poznaj Nieznany Kaukaz z książką Doroty Szparagi.

Dorota Szparaga, pasjonatka górskich szlaków długodystansowych, autorka bloga Szparaga we własnym sosie, pionierka i inspiracja dla podróżników i podróżniczek, dzieli się swoją niezwykłą historią przemierzania Transcaucasian Trail – wyjątkowego szlaku ciągnącego się przez serce Kaukazu. A szlak ten przeszła solo jako pierwsza osoba z Polski i pierwsza kobieta na świecie. W sumie pokonała 1710 km, 55 000 m przewyższenia. Wędrowała przez masyw Małego Kaukazu przez 76 dni.

Szparaga pokonała wiele górskich szlaków długodystansowych, m.in. szlaki GR131, Szlak GR240 w Hiszpanii, Transpireneica GR11 (850 km) solo. Samotnie i z namiotem przeszła Główny Szlak Beskidzki w dwie strony – łącznie 1000 km w 25 dni i 8h, ustanowiła tym kobiecy rekord na tej trasie zimą. Została 7 osobą i 3 kobietą, która pokonała szlak Via Alpina w całości za jednym razem – 2650 km przez Alpy, 8 krajów, 94 dni na trasie wędrówki, większość noclegów pod namiotem, ustanawiając również kobiecy rekord trasy.

Książka Doroty Szparagi to nie tylko relacja z podróży z południa Armenii do północno- zachodniej Gruzji, ale przede wszystkim skarbnica wiedzy dla każdego, kto marzy o wyprawie w nieznane. Na stronach książki można znaleźć nie tylko opis dzikich, często nieprzebytych terenów Małego Kaukazu, ale także praktyczne porady dotyczące trekkingu, biwakowania, a także radzenia sobie z wyzwaniami, jakie niesie solo podróżowanie w trudnym terenie. Autorka dzieli się również swoimi przemyśleniami na temat podróżowania jako kobieta, rozwiewając mity i obawy.

W książce naleźć można również:
 Zestaw informacji o trekkingu po Armenii, w tym szczegółowe porady dotyczące biwakowania, jedzenia, pozyskiwania wody, a także porady, jak radzić sobie w trudnych warunkach klimatycznych
 Praktyczne porady dotyczące sprzętu i bezpieczeństwa na szlaku
 Weryfikację przekonań o Kaukazie
 Zdjęcia i wspomnienia z podróży  Inspiracje do własnych podróży

To nie jest zwykła książka, to przewodnik i pamiętnik w jednym, dla wszystkich tych, którzy naprawdę chcą podróżować poza utartymi ścieżkami.

Opis od Wydawcy.
Więcej w kategorii
Afryka
Amazonia
Ameryka
 
 
OSTATNIO OGLĄDANE
Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cie o nowościach, promocjach
 
Kontakt
krokdalej.pl
Oboźna 31
30-010 Kraków
Godziny otwarcia:
poniedziałek-czwartek
8.00-16.00
ksiazkigor@gmail.com
533 499 988
Śledź nas
facebook instagram
Sklep autoryzowany, zarządzany przez:
 
Płatności obsługuje:
Tutaj zapłacisz przez:
lub wiele innych