Ścieżka

37,00 zł
Sztuk
 
 
Nejc Zaplotnik
Rok wydania:
Kraków 2019
 
Liczba stron:
232
 
Wydawnictwo:
GÓRY BOOKS
 
Wymiary:
135 x 212 mm
 
Stan produktu:
NOWY
 
Oprawa:
Miękka
 
Właśnie nadeszła jesień 2019, a wraz z nią premiery książkowe. Nasze wydawnictwo, GÓRY BOOKS, wydało pozycję szczególną: słynną „Ścieżkę” napisaną przez słoweńskiego alpinistę Jerneja „Nejca” Zaplotnika (1952-1983). Książka zyskała status absolutnie kultowej w Słowenii, ale do bezdyskusyjnej klasyki światowej literatury górskiej zaliczały ją także takie wybitne postaci jak Bernadette McDonald. „To wszystko moje życie. Ścieżka, która prowadzi nie gdzie indziej, tylko do kolejnej ścieżki, a ta z kolei na następne skrzyżowanie. Bez końca. Wolność w najpełniejszym tego słowa znaczeniu. Jestem skazany na wolność, tak wolny, że wśród ludzi, którzy mnie kochają, i między tymi, którzy mnie nie lubią, pozostaję samotny. Samotny wśród swoich pragnień, marzeń, chęci, samotny na swojej wiecznej ścieżce. Ta historia nie powstała w wyobraźni przy kominku; słowa wzrastały we mnie, kiedy pot zalewał mi oczy, a ja testowałem siłę swojej woli i granice ludzkich możliwości. Przetestowałem je gruntownie. Tak gruntownie, że wiem doskonale, jak bardzo się do nich zbliżyłem i że wielu innych dojdzie dalej. Na tym polega potęga życia” – pisał Zaplotnik w pierwszym rozdziale swojego dzieła.

Ścieżkę zna każdy Słoweniec, a jej fragmenty są od lat cytowane przez najwybitniejszych eseistów czy poetów. Książka w latach 1981-2019 doczekała się w Słowenii 15 wydań. Wreszcie, po blisko czterdziestu latach od premiery, z tą klasyczną pozycją ma szansę zapoznać się polski czytelnik. 
 
 
Ścieżka, w finezyjny sposób odkrywająca tajemnicę pożądania, które ciągnie wspinaczy ku przepaści, wyniosła literaturę górską na nowy poziom. 
 
Bernadette McDonald, autorka bestsellerowych książek górskich

 
W prozie Nejca znajdziemy unikatową mieszankę romantyzmu, przygody i sportowego ducha. 
 
Luka Lindič, wybitny alpinista słoweński 
 
 
Nejc był nie tylko wyjątkowo utalentowanym wspinaczem i alpinistą, lecz także człowiekiem o szerokich horyzontach. Swoimi przemyśleniami lubił się dzielić z innymi – tak właśnie powstała Ścieżka, która zaraz po wydaniu stała się biblią słoweńskich alpinistów i do dzisiaj stanowi inspirację dla kolejnych generacji. Filozofię życiową, zbudowaną na podstawie wspinaczkowych doświadczeń, Nejc kapitalnie odniósł do codziennego życia, dlatego Ścieżka będzie ciekawa również dla tych, którzy nigdy się nie wspinali.

Andrej Štremfelj, laureat Złotego Czekana za całokształt działalności 
 
 
 
OSTATNIO OGLĄDANE
Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cie o nowościach, promocjach
 
Kontakt
krokdalej.pl
Oboźna 31
30-010 Kraków
Godziny otwarcia:
poniedziałek-czwartek
8.00-16.00
ksiazkigor@gmail.com
533 499 988
Śledź nas
facebook instagram
Sklep autoryzowany, zarządzany przez:
 
Płatności obsługuje:
Tutaj zapłacisz przez:
lub wiele innych