Ryczące ośmiotysięczniki

39,90 zł   20,00 zł
Sztuk
 
 
Erhard Loretan
Rok wydania:
Warszawa 2019
 
Liczba stron:
256
 
Wydawnictwo:
Agora
 
Wymiary:
160 x 240 mm
 
Stan produktu:
NOWY
 
Oprawa:
Twarda
 
Biografia jednej z najbardziej fascynujących i najtragiczniejszych postaci w całej historii himalaizmu.

„Ryczące ośmiotysięczniki” to pozycja obowiązkowa dla każdego wspinacza oraz czytelnika pasjonującego się górami, a także jedna z najlepszych książek o wspinaniu, która ukazała się w ostatnich latach.
Szwajcarski himalaista Erhard Loretan, wspinaczkowy partner Wojtka Kurtyki, był trzecim – po Messnerze i Kukuczce – człowiekiem, który zdobył wszystkie 14 ośmiotysięczników. Ale Loretan został legendą, zanim jeszcze poznał Kurtykę i sięgnął po Koronę Himalajów i Karakorum. Jako jeden z pierwszych zaadaptował do warunków himalajskich styl alpejski i prawie wszystkie zdobyte szczyty w górach wysokich pokonał właśnie w ten sposób. Takie podejście do wspinania zaowocowało również rekordami prędkości. Lorentan w 1986 roku wszedł na 38 szczytów w ciągu 19 dni a kilka lat później zdobył 13 północnych ścian Alp Berneńskich w 13 dni! Mimo tak niezwykłych osiągnięć pozostał skromnym człowiekiem, który przyznawał, że jego celem nie jest rywalizacja z innymi wspinaczami. Jednak biografia Loretana to nie tylko opowieść o cenionym zdobywcy Korony Himalajów. To także dramatyczna historia człowieka, którego nieustannie ściga śmierć.
 
Książka „Ryczące ośmiotysięczniki” po raz pierwszy opublikowana została w 1996 roku, niedługo po tym jak jej autor zdobył czternasty ośmiotysięcznik. Wydawnictwo Agora oddaje w ręce czytelników jej zaktualizowaną po latach wersję, obejmującą również zwięzły opis późniejszego życia Loretana, aż do jego tragicznej śmierci na Grünhornie w dniu 52. urodzin.
 
Osobiste uwagi i wspomnienia Loretana uzupełnione zostały o komentarze Jeana Ammanna, który jest dziennikarzem zajmującym się tematyką górską. Dzięki nim czytelnicy poznają głębszy kontekst historii Loretana i dostają garść informacji, które ułatwią im zrozumienie czym jest himalaizm oraz wspinaczka wysokogórska.

Źródło: AGORA SA
 

 

 
 
OSTATNIO OGLĄDANE
Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cie o nowościach, promocjach
 
Kontakt
krokdalej.pl
Oboźna 31
30-010 Kraków
Godziny otwarcia:
poniedziałek-piątek
8.00-16.00
ksiazkigor@gmail.com
533 499 988
Informacje
Śledź nas
facebook instagram
Sklep autoryzowany, zarządzany przez:
 
Płatności obsługuje:
Tutaj zapłacisz przez:
lub wiele innych