Polskie Himalaje. Wielkie wspinaczki + DVD

29,00 zł
Sztuk
 
 
Janusz Kurczab
Rok wydania:
2008
 
Liczba stron:
160 FILM Czas: 50 min. 29 sek.
 
Wydawnictwo:
Agora
 
Wymiary:
180x 195mm
 
Stan produktu:
NOWY
 
Oprawa:
Twarda
 
W Bibliotece "Gazety Wyborczej" ukazują się "Wielkie wspinaczki" - trzeci tom serii Polskie Himalaje. Wszystkim (z wyjątkiem ostatniego) towarzyszą filmy, które wspaniale uzupełniają kronikarskie opowieści Janusza Kurczaba
Ale zwłaszcza wobec tomu trzeciego film pełni funkcję wyjątkowo ważną. Sportowe osiągnięcia najlepszych himalaistów są bowiem tak niesamowite, że czytelnik może zwątpić, czy ma do czynienia z kronikarskim opisem, czy z literacką fikcją. Trudno bowiem uwierzyć w ekwilibrystyczne wyczyny na końcach palców i czubkach butów, w pionowych, tysiącmetrowych ścianach, gdy rozrzedzone powietrze rozrywa łaknące tlenu płuca. A jednak Wojciech Kurtyka, Jerzy Kukuczka i kilku innych sięgnęło niemożliwego, pokonując urwiska i kuluary jeszcze kilka lat temu niedostępne wyobraźni człowieka. 
 
Dziś nie trzeba się zdawać na wiarę w prawdziwość opisów - wystarczy odtworzyć dołączony do książki film DVD i wspomóc swoją wyobraźnię. Zapierające dech w piersiach zdjęcia pozwalają uwierzyć, że Januszowi Kurczabowi bliżej do kronikarza polskiego himalaizmu niż do twórcy prozy magicznej.

Źródło: podroze.gazeta.pl
 
 
OSTATNIO OGLĄDANE
Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cie o nowościach, promocjach
 
Kontakt
krokdalej.pl
Oboźna 31
30-010 Kraków
Godziny otwarcia:
poniedziałek-piątek
8.00-16.00
ksiazkigor@gmail.com
533 499 988
Informacje
Śledź nas
facebook instagram
Sklep autoryzowany, zarządzany przez:
 
Płatności obsługuje:
Tutaj zapłacisz przez:
lub wiele innych