Nanga Parbat 1985. In Memoriam Tadeusz Piotrowski

59,00 zł
Sztuk
 
 
Danuta Piotrowska
Rok wydania:
2019
 
Liczba stron:
240
 
Wydawnictwo:
Miasto Szczecin, Ulica Przestrzenna
 
Wymiary:
223 x 224 mm
 
Stan produktu:
OUTLET - przybrudzenia okładki, środek książki w idealnym stanie
 
Oprawa:
twarda
 
Serię In memoriam tworzą reprinty książek napisanych przed laty przez Tadeusza Piotrowskiego, a także książki, których napisać nie zdążył, na które składają się pozostawione przez niego różnorodne materiały, notatki, listy, fotografie, zebrane i opracowane po jego śmierci. Publikacje te powstają, aby zachować́ pamięć o tych, którzy pozostali na zawsze w ukochanych, bezlitosnych górach, a również̇ dla tych, którzy szczęśliwie z gór powrócili.
W treści publikacji z serii In memoriam nie znajdziemy odpowiedzi na pytanie – po co jej bohaterowie się wspinają? Dlaczego ryzykują życiem? Jednak możemy znaleźć zrozumienie dla pasji, zrodzonej z miłości do gór, która pcha ich w te groźne, nieprzystępne skalne olbrzymy, wzywające na sięgające nieba szczyty.
 
Nad głową nieograniczona, bezkresna głębia nieba usianego miriadami gwiazd, rozjaśnionego zimnym blaskiem księżyca, przysłoniętego ciężkimi zwałami chmur albo rozpalonego oślepiającym słońcem. Wokół szalejące wichury, a pod stopami kupa kamieni ściśniętych w pancernym, lodowym uścisku. To wszystko, co góry mogą ofiarować śmiałkom, gnanym, jak ćmy do światła, na ich zimne, nadobłoczne wierzchołki. I może jeszcze nieprzemijająca uroda skrzesanych ścian, bajeczne widoki na niezliczone niższe szczyty, zbocza i granie pokryte odwieczną bielą śniegów, otulające wymarzony cel – oczywiście, o ile aura i widoczność są sprzyjające. To niewygórowana nagroda za tygodnie morderczego wysiłku, walki z własną słabością i przeciwnościami natury, za pasję ludzi ogarniętych miłością bezwzględną i bezgraniczną, zrodzoną z młodzieńczych marzeń i fascynacji, ze snów i pragnień.

Źródło: okładka książki
 
 
OSTATNIO OGLĄDANE
Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cie o nowościach, promocjach
 
Kontakt
krokdalej.pl
Oboźna 31
30-010 Kraków
Godziny otwarcia:
poniedziałek-czwartek
8.00-16.00
ksiazkigor@gmail.com
533 499 988
Śledź nas
facebook instagram
Sklep autoryzowany, zarządzany przez:
 
Płatności obsługuje:
Tutaj zapłacisz przez:
lub wiele innych