Na szczycie. Kobiety na górze

58,00 zł
Sztuk
 
 
Reinhold Messner
Rok wydania:
2012
 
Liczba stron:
273
 
Wydawnictwo:
Stapis
 
Wymiary:
160 x 235 mm
 
Stan produktu:
UŻYWANY - przybrudzona okładka z ryskami, środek w idealnym stanie
 
Oprawa:
Miękka
 
"Podczas wojny secesyjnej w USA w szeregach obu armii walczyło ponad 600 kobiet ukrytych pod męskimi przebraniami. Minęło 150 lat i podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich w Londynie w 2012 roku otwarcie dopingowaliśmy pięściarkom, które nie musiały już przebierać się za mężczyzn. Mało tego - mogły walczyć w spódniczkach, a nie w tradycyjnych bokserskich szortach. 
 
Skąd biorą się kobiety lubiące okładać się po biustach? Skąd biorą się żeglarki, paralotniarki, windsurferki czy kitesurferki, alpinistki i inne ekstremalistki? Czy to tylko niewielki odsetek z krzywej Gaussa, ambicje tatusiów, chęć bycia zawsze i wszędzie ze swym facetem, a może pragnienie udowodnienia, że słaba płeć wcale nie jest słaba? Mam na myśli tylko sportowy, wyczynowy charakter obcowania z naturą. Bo oczywiście w pozasportowej percepcji otaczającego świata różnic między płciami przecież nie ma. 
 
Byłem jeszcze uczniem liceum, gdy podczas któregoś z klubowych, skałkowych wyjazdów z wielkim zdziwieniem zobaczyłem moją koleżankę z klasy. Próbowała się nawet wspinać. W sensie górskim ostatecznie niewiele z tego wyszło, ale nasze życie do dziś fajnie się układa. Znam jeszcze kilka podobnych przykładów. 
 
A przecież, jak zapytałem wyżej, trudno dociec prawdziwych motywacji, którymi kierują się kobiety obierające jako zawód czy pasję czynności uznane powszechnie za wymagające atrybutów męskości. Tak samo trudno dociec, dlaczego dla niektórych mężczyzn demonstracja tychże atrybutów nie będzie nigdy priorytetem i daleko bardziej i silniej doznają spełnienia, łącząc kolory, dotykając tkaniny czy wykonując wdzięczne pas de deux. Co więcej, wiele kobiet, gdy tylko osiągną już doskonałość, wyczynia rzeczy niejednemu mężczyźnie niedościgłe i o nich często mówimy, że są wybitne. O takich właśnie kobietach gór pisze Reinhold Messner w swej kolejnej, arcyciekawej książce." 
 
Stanisław Pisarek, Wydawca
 
 
OSTATNIO OGLĄDANE
Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cie o nowościach, promocjach
 
Kontakt
krokdalej.pl
Oboźna 31
30-010 Kraków
Godziny otwarcia:
poniedziałek-piątek
8.00-16.00
ksiazkigor@gmail.com
533 499 988
Informacje
Śledź nas
facebook instagram
Sklep autoryzowany, zarządzany przez:
 
Płatności obsługuje:
Tutaj zapłacisz przez:
lub wiele innych