Na nartach biegowych. Wydanie III

19,90 zł
Sztuk
 
 
Grzegorz Sadowski
Rok wydania:
2011 (wydanie 3)
 
Liczba stron:
96
 
Wydawnictwo:
Sklep Podróżnika
 
Wymiary:
120 x 168 mm
 
Stan produktu:
NOWY
 
Oprawa:
Miękka
 
Rozdziały:
 
Narciarskie biegi masowe na świecie
Technika biegu na nartach
Przygotowanie kondycyjne
Turystyka narciarska
Dobór sprzętu narciarskiego
Do opisu techniki dołączone są liczne rysunki, a rozdział dotyczący przygotowania kondycyjnego jest pełen wykresów pomagających lepiej zaplanować trening.
 
Marsz lub bieg na nartach jest naturalnym ruchem lokomocyjnym człowieka, w związku z czym nie ma większych problemów z jego opanowaniem i stosowaniem.
 
Prostota i dostępność przemieszczania się na nartach sprawiają, że ten rodzaj aktywności ruchowej może być uprawiany przez wszystkich niezależnie od wieku i sprawności fizycznej. Biegać, chodzić na nartach można w zasadzie wszędzie, zarówno w górach jak i na nizinach. Do uprawiania tej formy ruchu wystarczy niewielka ilość śniegu i posiadanie sprzętu, który nie wymaga dużych nakładów finansowych. Nie są potrzebne wyciągi narciarskie, a możliwość występowania urazów jest niewielka.
 
Podczas biegu uaktywniamy podstawowe układy naszego organizmu: krwionośny i oddechowy oraz pobudzamy do działania mięśnie całego aparatu ruchu tj.: tułowia, kończyn górnych i dolnych. Ruch ten oddziałuje więc bardzo wszechstronnie na nasz organizm, powodując jego usprawnienie i podwyższenie wydolności fizycznej, która w pewnym stopniu jest miernikiem stanu biologicznego naszego organizmu i zdrowia. Ponadto długotrwały, niezbyt intensywny wysiłek w postaci ruchu lokomocyjnego bardzo korzystnie wpływa na psychikę, kompensując stresy dnia codziennego.
 
 
OSTATNIO OGLĄDANE
Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cie o nowościach, promocjach
 
Kontakt
krokdalej.pl
Oboźna 31
30-010 Kraków
Godziny otwarcia:
poniedziałek-piątek
8.00-16.00
ksiazkigor@gmail.com
533 499 988
Informacje
Śledź nas
facebook instagram
Sklep autoryzowany, zarządzany przez:
 
Płatności obsługuje:
Tutaj zapłacisz przez:
lub wiele innych