GÓRY 2 (249) maj 2016

10,00 zł
Niedostępny
 
Lepiej wygrać milion, czy dwa? Wiadomo… I nie trzeba chyba uzasadniać wyboru. Dlatego w najnowszym magazynie GÓRY polecamy dwa tematy przewodnie: Złoty Czekan dla Wojtka Kurtyki i Mont Blanc.


Wojtek Kurtyka całkiem niedawno został uhonorowany nagrodą Piolet d’Or Carrière, czyli Złotym Czekanem przyznanym za całokształt działalności alpinistycznej. Nie mogliśmy nie wykorzystać dogodnej okazji do przypomnienia niezwykłej kariery Zwierza i jego fascynującej Ścieżki Gór.


Mont Blanc jest wielki, dlatego zniesie wszystko. Nawet 20 000 do 30 000 zdobywców w ciągu roku. Może i Biała Góra jest odrobinę „zadeptana”, ale to nadal jeden z najbardziej fascynujących masywów w Europie - zapewniający niesamowitą różnorodność aktywności i uwodzicielsko czarujący widokami. Wielu z nas jest od tej magii uzależnionych i wraca pod Mont Blanc tak często, jak tylko się da. Pozostali nadal marzą, żeby choć raz stanąć na szczycie. Wszyscy znajdą w najnowszych GÓRACH nie tylko historię masywu w pigułce i wspomnienia Polaków, którzy dokonywali na Blancu świetnych przejść, ale także inspiracje na nadchodzące lato: pokonanie jednej ze 101 najpiękniejszych dróg wspinaczkowych w masywie, zdobycie Białej Góry drogą normalną albo pobicie rekordu biegowego… Trzeba przyznać, że Mont Blanc to dobry, bo z daleka widoczny, kierunek na wakacje.


Mimo górskiego charakteru numeru nie mogły nam umknąć znakomite przejścia skalne Mateusza Haładaja i Piotra Schaba. Publikujemy także wywiad z Michałem Królem. Co więcej? W kontekście alpejskich przygód bardzo interesujące i przydatne jest nasze zestawienie plecaków do 30 litrów, czyli tych najpopularniejszych, które wykorzystujemy do całodniowych, górskich wycieczek, na wspinaczki i do miasta. Dla gadżeciarzy (czyli praktycznie wszystkich mężczyzn), przygotowaliśmy test zegarków sportowo-outdoorowych z GPS. Z tym tematem doskonale łączy się trening podbiegów i zbiegów, czyli elementów, które odróżniają jogging po plaży od naszej ulubionej formy biegania – biegów górskich. W numerze znajdziecie też ciekawe felietony oraz rysunki satyryczne.

Przypominamy !!! Magazyn GÓRY zawsze znajdziecie w każdym z 228 salonów prasowych sieci Empik w całej Polsce oraz najlepszych salonach prasowych inmedio, Ruch, Relay, Kolporter. Zgodnie z prośbami i oczekiwaniami naszych czytelnikó GÓRY dostępne są również w księgarni interentowej e-prasy publio.pl.
Więcej w kategorii
GÓRY
GÓRY
GÓRY
 
 
OSTATNIO OGLĄDANE
Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cie o nowościach, promocjach
 
Kontakt
krokdalej.pl
Oboźna 31
30-010 Kraków
Godziny otwarcia:
poniedziałek-czwartek
8.00-16.00
ksiazkigor@gmail.com
533 499 988
Śledź nas
facebook instagram
Sklep autoryzowany, zarządzany przez:
 
Płatności obsługuje:
Tutaj zapłacisz przez:
lub wiele innych