GÓRY 5 (216) maj 2012

4,50 zł
Sztuk
 
 
 Jest to numer kontrastów – znajdziecie w nim zarówno spory blok poświęcony zimowej wyprawie na Gasherbrum I, jak i szereg materiałów oraz relacji z cieplejszych rejonów świata: wielowyciągowego wspinania w Maroku, bulderingu w Hiszpanii, europejskiego rysowego eldorado. Ale największą niespodziankę przygotowaliśmy dla wspinaczy skałkowych i bulderowców – dodatek GÓRYtopo, a w nim skałoplany Tyńca, Mirowa, Muchówki i Rudnika!
Największą gratką i niespodzianką numeru jest niewątpliwie pilotażowy (numer 0!) dodatek GÓRYtopo. Na kilkunastu stronach znajdziecie skałoplany: Tyńca, Mirowa, Muchówki i Rudnika, okraszone informacjami praktycznymi i zdjęciami. Za symboliczną złotówkę, o którą powiększyliśmy cenę magazynu, otrzymacie ilość praktycznych informacji, jaka potrafi wypełnić sporą część niejednego przewodnika wspinaczkowego. Już teraz możemy zdradzić, że nie jest to jedynie jednorazowy wiosenny wybryk, ale początek serii, która – jesteśmy o tym przekonani – przypadnie Wam do gustu i przyda się podczas weekendowych i wakacyjnych wypadów w skały.
Także w środku numeru nie zabrakło skałoplanu – tym razem prezentujemy Wam chorwackie Vrisove Glavice – a majowy numer to tradycyjnie już szereg materiałów wspinaczkowych. Krakowscy „ściankowcy” – Konrad Ociepka i Marcin Wszołek – tym razem udali się do Maroka, a swoje wrażenia i skalne podboje opisali w ciekawej relacji z wyjazdu. Wszyscy, którzy:
a) chcą zacząć przygodę ze wspinaniem w rysach,
b) uwielbiają rysy i szukają ciekawych rejonów,
c) uważają, że w Europie nie ma żadnych interesujących ogródków, a jedyna mekka wspinania w rysach Indian Creek czy Yosemite,
muszą koniecznie przeczytać relację Krzyśka Rychlika z Caderese, które jest – jak twierdzi – europejskim rysowym eldorado. Możecie liczyć na barwną opowieść i szereg przydatnych informacji. 
 
 
Także miłośnicy najmniejszych form skalnych powinni być usatysfakcjonowani. David Munilla prezentuje najlepsze hiszpańskie rejony bulderowe. Ilustrujące ten materiał zdjęcia sprawią, że miłośnicy fotografii będą się zastanawiać, jak Hiszpan rozmieścił te flesze, a bulderowcom zaczną pocić się ręce. Warto także przeczytać interesujący wywiad z Adamem Ondrą. Sympatyczny Czech opowiada o treningu, bulderingu, a także planach na przyszłość.
 
Wróćmy jednak do kontrastów. Mimo że za oknem jest już całkiem ciepło – a momentami wręcz gorąco – sporo miejsca poświęciliśmy zimowej wyprawie na Gasherbrum I. W numerze znajdziecie relację kierownika wyprawy Artura Hajzera, a także wywiady z Agnieszką i Adamem Bieleckimi. Agnieszka opowiada o obowiązkach kierownika bazy i emocjach, jakie towarzyszą himalajskiej wyprawie. Jej brat przybliża natomiast kulisy ataku szczytowego, opowiada o zaginionej ekipie Gerfrieda Göschla, a także początkach swojej przygody z górami, zdobytych szczytach i najważniejszych wyprawach. Blok himalajski zamyka tekst podsumowujący historię zimowego zdobywania ośmiotysięczników.
 
 
Nie zabrakło również stałych działów. W Echach z gór ciekawe wywiady z Ines Papert i Pawłem Karczmarczykiem. Tatromaniak przybliża historię zapomnianej drogi Motyki na Szarpanych Turniach, nasza psycholog wyjaśnia zasady dobrej komunikacji, a w kolejnym odcinku Slackline Cornera znajdziecie wiele praktycznych informacji na temat wykorzystania bloczków w systemach naciągowych. Polecamy także trekkingowy materiał z Tadżykistanu i podsumowanie działalności „Naszych Skał” w 2011 roku. 
Więcej w kategorii
GÓRY
GÓRY
GÓRY
 
 
OSTATNIO OGLĄDANE
Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cie o nowościach, promocjach
 
Kontakt
krokdalej.pl
Oboźna 31
30-010 Kraków
Godziny otwarcia:
poniedziałek-piątek
8.00-16.00
ksiazkigor@gmail.com
533 499 988
Informacje
Śledź nas
facebook instagram
Sklep autoryzowany, zarządzany przez:
 
Płatności obsługuje:
Tutaj zapłacisz przez:
lub wiele innych