GÓRY 4 (281) 2021

14,90 zł
Sztuk
 
 
Duży napis na okładce „Festiwal w Lądku-Zdroju” nie kłamie. GÓRY, jak zawsze o tej porze roku, zapraszają na największą górską imprezę w Polsce. Jak się możecie domyślać, Ola będzie jedną z gwiazd tegorocznej edycji, na którą przyjedzie prosto z Mistrzostw Świata w Moskwie.
 
Podobnie jak my w kolejnych wydaniach naszego Magazynu, tak organizatorzy lądeckiego święta dbają o urozmaicenie wśród zaproszonych gości, przedstawianych dyscyplin, aktywności i miejscówek. Nie inaczej jest tym razem. Nikogo, ani w roli autora, ani na scenie, nie zawiedzie Brytyjczyk Leo Houlding, który opowie o swojej kolejnej niesamowitej przygodzie – tym razem na mitycznej Roraimie położonej na granicy Gujany, Wenezueli i Brazylii.
 
Zasłużoną markę wyrobili sobie także czescy alpiniści i laureaci Złotych Czekanów: Marek Holeček i Zdeněk Hák. Tym razem realizowali ambicje w górach najwyższych osobno – z innymi wspinaczkowymi partnerami. Obaj opowiadają o swoich przygodach w stylu alpejskim na łamach tego numeru. Zachęcam do przeczytania historii z Baruntse i Kangchung Shar, bo są one świadectwami, że alpinistyczni wojownicy przez duże W nie składają broni. A na scenie oraz przy piwie zobaczycie ich podczas Czeskiego Dnia w Lądku!
 
Temat wyzwań ekstremalnych kontynuujemy w rozmowie z Michałem Gierlachem – polskim uczestnikiem najtrudniejszego wyścigu paralotniowo-przygodowego na świecie.
 
Oczywiście nie tylko sportami górskimi w wydaniu ekstremalnym stoją ten numer GÓR i edycja festiwalu. Wręcz przeciwnie, proponujemy całą gamę aktywności i inspiracji dla każdego. Ot, choćby wspinanie w piachach, które jest oczywiście znacznie bardziej przygodowe niż to na Jurze lub w Sokolikach, ale równie wciągające i uzależniające. A także całą gamę celów trekkingowych.
 
Spójrzmy prawdzie w oczy: w tym krótkim wstępie nie sposób nawet zajawkowo przedstawić bogatej zawartości Magazynu, ani – tym bardziej – programu lądeckiej imprezy. Podpisuję się jednak obiema rękami pod tym, że każdy znajdzie w nich coś dla siebie!
 
Piotr Drożdż
Redaktor naczelny
 
 
OSTATNIO OGLĄDANE
Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cie o nowościach, promocjach
 
Kontakt
krokdalej.pl
Oboźna 31
30-010 Kraków
Godziny otwarcia:
poniedziałek-czwartek
8.00-16.00
ksiazkigor@gmail.com
533 499 988
Śledź nas
facebook instagram
Sklep autoryzowany, zarządzany przez:
 
Płatności obsługuje:
Tutaj zapłacisz przez:
lub wiele innych