Ekspedycja pierwszego Polaka automobilem dookoła świata 1926-28

50,00 zł
Sztuk
 
 
Dorota Grochal Dariusz Grochal
Rok wydania:
2021
 
Liczba stron:
236
 
Wydawnictwo:
EW-POL BIS Paweł Uzarowicz
 
Wymiary:
170x240 mm
 
Stan produktu:
NOWY
 
Oprawa:
Twarda
 
Pasjonujący reportaż historyczny o pierwszej polskiej wyprawie samochodowej dookoła świata, harcerza Jerzego Jelińskiego.
Po raz pierwszy poznajemy ze szczegółami tę epicką wędrówkę, która powtórzona nawet w dzisiejszych czasach byłaby olbrzymim przedsięwzięciem. Podróż przez Europę, Afrykę, Amerykę, Japonię znów Afryke i Europę zajęła Jelińskiemu dwa lata i jest jednym z największych osiągnięć podróżniczych przedwojennej Polski. Zachowana księga wyprawy zawiera wpisy głów państw, polityków, aktorów, dostojników, braci skautów i wielu innych osób, w tym: Piłsudskiego, Mościckiego, Masaryka, Mussoliniego, prezydenta USA. Podróż Jelińskiego relacjonowały gazety na całym świecie, w Polsce był sławny i prowadził setki spotkań i prelekcji opowiadając o swoich przygodach.
Książka zawiera kilkadziesiąt unikalnych ilustracji, dzieki udostępnionym przez rodzinę podróżnika materiałom, zdjęciom, wycinkom prasowym.
Autorzy przeprowadzili bardzo szczegółowe kwerendy w archiwach, m.in. w USA dzieki czemu możemy wreszcie poznać szczegóły tej fantastycznej ekspedycji.
 
 
OSTATNIO OGLĄDANE
Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cie o nowościach, promocjach
 
Kontakt
krokdalej.pl
Oboźna 31
30-010 Kraków
Godziny otwarcia:
poniedziałek-czwartek
8.00-16.00
ksiazkigor@gmail.com
533 499 988
Śledź nas
facebook instagram
Sklep autoryzowany, zarządzany przez:
 
Płatności obsługuje:
Tutaj zapłacisz przez:
lub wiele innych