Człowiek w drodze

39,90 zł
Niedostępny
 
Alfred Sosgórnik
Rok wydania:
Katowice 2020
 
Liczba stron:
196
 
Wydawnictwo:
Stapis
 
Wymiary:
160 x 235 mm
 
Stan produktu:
NOWY
 
Oprawa:
Miękka
 
Człowiek w drodze to pełna ciepła opowieść o poznaniu i zmianie dokonującej się w człowieku spotykającym się z innymi kulturami, ludźmi, punktami widzenia. Składają się na nią refleksje, dygresje, sny, wspomnienia Autora z licznych egzotycznych podróży do Indii oraz w najwyższe góry…
 
 
 
W górach można łatwiej poczuć się częścią kosmosu. Nie wynika to tylko z faktu bycia kilka kilometrów bliżej niego niż nad morzem, lecz z dostrzegania zjawisk kosmicznych w ich astronomicznej formie, a następnie interpretacji zwizualizowanej rzeczywistości. Ale spojrzenie nie musi wędrować jedynie w górę przez szczyty aż po odległe planety, ale również w głąb, w skalę mikro, w świat atomów, jakbyśmy byli w połowie odległości pomiędzy cząstkami a gwiazdami.
 
*
 
Czuję się nieważki, lekki, a właściwie żaden. Zlewam się z otoczeniem. Jestem skałą, lodem, jestem górą, którą nie tyle zdobyłem, ile się nią stałem.(…)
 
Poczucie jedności z naturą nie opuszcza mnie. To mój świat. Nie, to  n a s z  świat.
 
*
 
Lubię patrzeć na góry. Dają mi poczucie bycia w kosmosie. Może przez cień, który rzucają, przez światło, które obmywa je o świcie i przesuwa się metr po metrze, unaoczniając relacje z naszą Gwiazdą. Normalnie chodząc po mieście nie czuję, że jestem na obracającej się planecie pędzącej przez przestrzeń, aby okrążyć Słońce.
 
*
 
Pstryk, pstryk. Koniec dnia, ostatki słońca, zmierzch. Jeszcze światła samochodów na drodze i oświetlone okna w domach, trochę jakby ludzie zabrali okruchy dnia ze sobą.
 
 
 
O Autorze:
 
Alfred Sosgórnik  – Alpinista, skialpinista, żeglarz, filmowiec i fotograf. Marzyciel. Brał udział w kilkunastu wyprawach w Himalaje, Karakorum, Andy, Pamir i Tien Szan. Autor nowych dróg wspinaczkowych na Kedarome w Himalajach i Mituraju w Andach. Pomysłodawca i organizator wielu przedsięwzięć o ekstremalnym charakterze. Twórca projektu kulturoznawczego Człowiek w drodze. Autor filmów dokumentalnych, widowisk muzycznych i wideoklipów. Producent i wydawca muzyczny. Twórca muzyki filmowej (człowiek-w-drodze.net).
 
 
OSTATNIO OGLĄDANE
Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cie o nowościach, promocjach
 
Kontakt
krokdalej.pl
Oboźna 31
30-010 Kraków
Godziny otwarcia:
poniedziałek-piątek
8.00-16.00
ksiazkigor@gmail.com
533 499 988
Informacje
Śledź nas
facebook instagram
Sklep autoryzowany, zarządzany przez:
 
Płatności obsługuje:
Tutaj zapłacisz przez:
lub wiele innych