Czekan porucznika z autografem Denisa Urubko

58,80 zł
Niedostępny
 
Denis Urubko
Rok wydania:
2014
 
Liczba stron:
361
 
Wydawnictwo:
Mountain Quest
 
Wymiary:
140 x 230 mm
 
Stan produktu:
NOWY
 
Oprawa:
Miękka
 
Zbiór opowiadań autobiograficznych Denisa Urubko, jednego z wybitniejszych himalaistów ostatnich lat. Autor pierwszych zimowych wejść na Makalu i Gasherbruma II, dwukrotnie nagrodzony prestiżowym Złotym Czekanem przybliża swój górski świat w 10 opowiadaniach.
 
 
W książce Denisa Urubki jest wszystko, co w alpinizmie najpiękniejsze. W opowieściach przetykanych wspomnieniami sugestywne opisy przyrody przeplatają się z relacjami z trudnych wspinaczek i przemyśleniami autora. Jest przyjaźń, która nie zna granic państw i granic poświęcenia, jest autentyczność – prawdziwe imiona i nazwiska ludzi, nazwy miejsc. Opowiadania Denisa potwierdzają starą prawdę, że góry przywracają równowagę ducha i uczą cenić życie. Bo ceni je ten, kto – chociaż od czasu do czasu; choćby we własnym, subiektywnym przekonaniu – bywa na jego krawędzi.
 
Bogdan Jankowski
 
 
Denis Urubko – utalentowany i utytułowany alpinista ze szczególną słabością do Everestu (bo najwyższy) i Broad Peak (bo okazał się o wiele trudniejszy, niż się spodziewał). Jak sam mówi, jego rozumienie gór ewoluowało. W młodości widział w nich przygodę, szansę na poznawanie świata. Potem nastała era sportu – sprawdzanie siebie i swoich możliwości. Dziś Denis postrzega góry jako swego rodzaju sztukę – szansę na zgłębianie tajników ludzkiej duszy i twórczego potencjału, zaznacza jednak, że w rzeczywistości łączą one sztukę, przygodę i sport. I o tym właśnie pisze, obficie przeplatając barwne opowieści o swoich osiągnięciach migawkami z życia osobistego i licznymi refleksjami, które wzruszają i motywują, dowodząc, że los sprzyja tym, którzy biorą go we własne ręce.

Źródło: https://web.archive.org
 
 
OSTATNIO OGLĄDANE
Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cie o nowościach, promocjach
 
Kontakt
krokdalej.pl
Oboźna 31
30-010 Kraków
Godziny otwarcia:
poniedziałek-piątek
8.00-16.00
ksiazkigor@gmail.com
533 499 988
Informacje
Śledź nas
facebook instagram
Sklep autoryzowany, zarządzany przez:
 
Płatności obsługuje:
Tutaj zapłacisz przez:
lub wiele innych