Niewiarygodna wspinaczka

54,90 zł
Sztuk
 
 
Mark Synnott
Rok wydania:
2019
 
Liczba stron:
448
 
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Dolnośląskie
 
Wymiary:
225 x 145 mm
 
Stan produktu:
NOWY
 
Oprawa:
Twarda
 
3 czerwca 2017 roku o 9.28 rano Alex Honnold dotarł na szczyt El Capitana po pokonaniu bez asekuracji drogi Freerider. Choć wielbiciele sportów wspinaczkowych od lat wiedzieli, że Amerykanin jest solistą zdolnym do pobijania wszelkich rekordów, ten wyczyn zaskoczył zarówno laików, jak i specjalistów. Właśnie to epokowe osiągnięcie jest centralnym punktem książki Marka Synnotta Niewiarygodna wspinaczka. Alex Honnold, El Capitan i Free Solo. Pozycja ta nie jest jednak wyłącznie biografią Honnolda. Autor, sam świetny wspinacz, postanowił przedstawić wyczyn Alexa w szerszym kontekście historycznym i socjologicznym. Wrócił do złotej ery doliny Yosemite i czasów pionierów wspinaczki, Royala Robbinsa czy Warrena Hardinga, do pierwszych zdobywców wielkich ścian oraz do późniejszego okresu pierwszych wybitnych solistów: Johna Bachara czy Petera Crofta, którzy położyli fundamenty pod legendarne już dokonanie Honnolda. Synnott barwnie opisał przy tym fenomen społeczności Stonemasters i Stone Monkey. Portret Honnolda również nie jest jednowymiarowy. Zdradźmy, że autor zagląda nawet do… mózgu bohatera.

Książek o tematyce himalajskiej jest wiele. Znacznie mniej jest tytułów dotyczących fenomenu wspinaczki skalnej. Mark Synnott nie dość, że głównym bohaterem uczynił najsłynniejszego obecnie skalnego solistę – Alexa Honnolda, to swoją opowieść osnuł na barwnej historii doliny Yosemite. W efekcie otrzymujemy doskonałą lekturę. Polecam!
 
KRZYSZTOF WIELICKI, wybitny polski himalaista
 
 
Chyba każdy – zarówno wspinacz, jak i osoba, która nigdy nie dotknęła skały – zadaje sobie pytania: Co „siedzi” w głowie Alexa Honnolda? Jak to możliwe, by osiągnąć taki poziom panowania nad umysłem? Książka Marka Synnotta przybliża nas do znalezienia odpowiedzi.

KINGA OCIEPKA-GRZEGULSKA, wielokrotna mistrzyni Polski we wspinaczce sportowej
 
 
OSTATNIO OGLĄDANE
Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cie o nowościach, promocjach
 
Kontakt
krokdalej.pl
Oboźna 31
30-010 Kraków
Godziny otwarcia:
poniedziałek-piątek
8.00-16.00
ksiazkigor@gmail.com
533 499 988
Informacje
Śledź nas
facebook instagram
Sklep autoryzowany, zarządzany przez:
 
Płatności obsługuje:
Tutaj zapłacisz przez:
lub wiele innych