Lśniąca góra

38,00 zł
Sztuk
 
 
Peter Boardman
Rok wydania:
1995
 
Liczba stron:
207
 
Wydawnictwo:
ATI
 
Wymiary:
145 x 200 mm
 
Stan produktu:
UŻYWANY - zagięcia brzegów okładki, środek w stanie bardzo dobrym
 
Oprawa:
Miękka
 
W maju mija 13. rocznica śmierci dwóch wybitnych brytyjskich himalaistów, Petera Boardmana i Joe Taskera, którzy w 1982 roku zaginęli bez wieści podczas próby przejścia dziewiczej północno-wschodniej grani Everestu. W czasie swej krótkiej, lecz niezwykle intensywnej działalności w Himalajach dane im było tworzyć historię. Obaj obdarzeni byli również talentem pisarskim i swoje górskie przeżycia opisali w czterech książkach. Pierwszą z nich trzymacie Państwo w rękach, druga - "Dzika arena" Joe Taskera - ukaże się na rynku w tej samej serii za kilka miesięcy.

W dowód uznania i pamięci dla ich twórczości literackiej w Wielkiej Brytanii rokrocznie przyznawana jest nagroda literacka - Boardman Tasker Award - dla najlepszej książki o tematyce górskiej, jaka ukazuje się na świecie.

We wrześniu 1976 roku, pod 1700 metrowej wysokości zachodnią ścianą Changabang bazę założyło dwóch alpinistów. Czterdzieści dni trwały zmagania Boardmana i Taskera z górą, czterdzieści dni wypełnionych wysiłkiem, zmęczeniem, pragnieniem i bólem, dni uwieńczonych poprowadzeniem najtrudniejszej w owym czasie skalno-lodowej drogi w Himalajach.

Źródło: Wydawnictwo PiT

 
 
OSTATNIO OGLĄDANE
Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cie o nowościach, promocjach
 
Kontakt
krokdalej.pl
Oboźna 31
30-010 Kraków
Godziny otwarcia:
poniedziałek-piątek
8.00-16.00
ksiazkigor@gmail.com
533 499 988
Informacje
Śledź nas
facebook instagram
Sklep autoryzowany, zarządzany przez:
 
Płatności obsługuje:
Tutaj zapłacisz przez:
lub wiele innych