Kometa nad Annapurną

32,90 zł
Sztuk
 
 
Simone Moro
Rok wydania:
2003
 
Liczba stron:
192
 
Wydawnictwo:
Stapis
 
Wymiary:
157 x 230 mm
 
Stan produktu:
NOWY
 
 
Simon Moro uczestniczył w ponad dwudziestu wyprawach alpinistycznych. Mimo tego nigdy nie zamierzał napisać książki o swoich doświadczeniach. Dopiero echo tragicznej wyprawy na Annapurnę w 1997 roku zrodziło w nim potrzebę szczegółowego przypomnienia sobie wszystkiego, co poprzedzało wypadek. Autor pragnął wskrzesić wspomnienia spędzonego w górach, pełnego wyrzeczeń i wysiłku grudnia 1997 roku.
 
„Nie można zrealizować własnych marzeń wedle dyktatu innych. Przygoda czy poszukiwanie nowego rodzą się w głębi naszej duszy, są wytworem naszej osobistej wolności i tej cząstki nas samych, która nie podlega regułom zdrowego rozsądku”.
 
Te słowa, których autorem jest Simone Moro, włoski wspinacz, alpinista i himalaista, mogłyby stanowić motto jego książki „Kometa nad Annapurną”.
 
 
 
Annapurna to himalajski ośmiotysięcznik, dziesiąty co do wysokości szczyt Ziemi (8091 m n.p.m.), uchodzący za jeden z najniebezpieczniejszych szczytów do zdobycia. 25 grudnia 1997 r. na jego południowych stokach zginęły pod lawiną dwie osoby, w tym Anatolij Bukriejew, pochodzący z Kazachstanu 39-letni alpinista, wybitny wspinacz, zdobywca jedenastu ośmiotysięczników. W tej feralnej wyprawie uczestniczył także Simone Moro. Był jedynym, który przeżył tragedię, jaka się tam wtedy wydarzyła. Jak sam przyznaje, rana w jego duszy, która powstała po tym zajściu, długo nie mogła się zagoić.
 
recenzja książki na ArtTravel
 
strona Simone More 
 
 
OSTATNIO OGLĄDANE
Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cie o nowościach, promocjach
 
Kontakt
krokdalej.pl
Oboźna 31
30-010 Kraków
Godziny otwarcia:
poniedziałek-piątek
8.00-16.00
ksiazkigor@gmail.com
533 499 988
Informacje
Śledź nas
facebook instagram
Sklep autoryzowany, zarządzany przez:
 
Płatności obsługuje:
Tutaj zapłacisz przez:
lub wiele innych