GÓRY 3 (251) 2016

10,00 zł
Sztuk
 
 
 Już niebawem odbędzie się XXI Festiwal Górski im. Andrzeja Zawady w Lądku Zdroju. Z tej okazji przygotowaliśmy dla was sylwetki jego głównych bohaterów: Chrisa Sharmy, Daniego Andrady, Carlosa Sorii, Colina Haleya, Alexa Txikona, Sylvii Vídal i Urko Carmony. Przed prelekcjami możecie się więc zapoznać z ich najważniejszymi osiągnięciami, a po spotkaniach zdobyć autograf i tym samym uczynić niepowtarzalnym swój numer GÓR.
Rola, jaką w eksploracji gór wysokich odegrał Bogdan Jankowski, jest nie do przecenienia. To on zarejestrował historyczne momenty polskiego himalaizmu, jemu zawdzięczamy między innymi słynne słowa wypowiedziane przez Leszka Cichego i Krzysztofa Wielickiego na szczycie Everestu podczas pierwszego zimowego wejścia. W publikowanym przez nas wywiadzie bohater opowiada także o wspinaniu w Sokolikach i Śnieżnych Kotłach, wyprawach w (naj)wyższe góry, a także wielkiej pasji – fotografii.
Druga ważna dla górskiego świata postać, która pojawia się w numerze, to Władysław Cywiński. Krótki portret największego polskiego tatrologa w rocznicę jego tragicznej śmierci nakreślił Wojtek Szatkowski. A skoro jesteśmy już przy tatrzańskich tematach, nie można nie wspomnieć o kolejnym odcinku serii „Wielkie Granie Tatr” Andrzeja Marcisza, który z żelazną konsekwencją popularyzuje ten sposób poznawania naszych najwyższych gór.
W numerze nie zabrakło także materiałów dla skałkowców. Mateusz Haładaj kontynuuje swój cykl „Top 10”, tym razem prezentując sprawdzone miejscówki wspinaczkowe na jesień i podaje najlepsze patenty na restowanie. Kolejną propozycją, która z pewnością będzie dla was inspiracją i odskocznią na czas słoty, jest także opis mało jeszcze znanego rejonu w zawsze słonecznej Grecji.
„Jesień idzie, nie ma na to rady!”. Mamy jednak nadzieję, że z GÓRAMI nie dopadnie was w tym roku jesienna deprecha!


Przypominamy! Magazyn GÓRY zawsze znajdziecie w każdym z 228 salonów prasowych sieci Empik w całej Polsce oraz najlepszych salonach prasowych Inmedio, Ruch, Relay, Kolporter. Zgodnie z prośbami i oczekiwaniami naszych Czytelników, GÓRY dostępne są również w księgarni internetowej e-prasy publio.pl
Więcej w kategorii
GÓRY
GÓRY
GÓRY
 
 
OSTATNIO OGLĄDANE
Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cie o nowościach, promocjach
 
Kontakt
krokdalej.pl
Oboźna 31
30-010 Kraków
Godziny otwarcia:
poniedziałek-piątek
8.00-16.00
ksiazkigor@gmail.com
533 499 988
Informacje
Śledź nas
facebook instagram
Sklep autoryzowany, zarządzany przez:
 
Płatności obsługuje:
Tutaj zapłacisz przez:
lub wiele innych